Rietumu lakstīgala – 357. putnu suga Latvijā

Rietumu lakstīgalaRietumu lakstīgala Luscinia megarhynchos – 1 2cy noķerta gredzenošanai Kolkā, Dundagas n. (G. Grandāns, E. Haberkorns, I. Brediks, I. Bojāre u.c.). Līdz ar to Latvijā uz šo brīdi konstatētas 357 putnu sugas. Gredzena numurs – JA 34966.

Patiesībā viss varēja būt pavisam citādi. Biju ieplānojis no 27. līdz 29. aprīlim gredzenot Kolkā putnus. Plāns sekojošs: 26. aprīļa vakarā ierodamies Kolkā, uzstellējam tīklus, no rītiem ejam uz Kolkas ragu skatīt migrāciju un tādā garā. Tā kā ieradāmies tumsā, nekāda tīklu stellēšana nesanāca, jo nevarēja īsti saprast, kuras būtu piemērotākās vietas (iepriekšējos gados iecienītās tagad iznīcinātas). Nekādas vainas – ko tikai dzīvē nevar atlikt uz rītdienu?

Atpakaļ uz Rīgu plānots braukt pirmdien ar Gaidi. Tomēr svētdienas rītā viņa mašīna iziet no ierindas tā, ka ne no vietas un nāksies domāt citus veidus, kā tikt prom. Tiek noskatīts autobuss 17.25 pirmdienas vakarpusē, tātad ap pusčetriem jāsāk vākt nost tīkli un kravāt citas mantas.

Pirmdien, 29. aprīlī, kad turpinājās putnu ķeršana, Edijs un Ilze kārtējo reizi iet tīklu kontroles apgaitā – tas jādara samērā bieži, lai putni nebūtu spiesti pārāk ilgi atlikt savus plānus. Ņemot putnu ārā no maisiņa (auduma, speciāli šai funkcijai paredzēta putna pārvietošanai no tīkla līdz gredzenošanas vietai), pirmajā brīdī iešāvās prātā erickiņa mātīte, bet tad ātri tapa skaidrs, ka ne krāsas lāgā atbilst, ne izmēri. Top skaidrs, ka tā ir lakstīgala. Lakstīgalas vizuāli vispār daudz neesmu redzējis, ņemot vērā tās dzīvesveidu, vien zināju, ka tā ir pelēkbrūna ar rudu asti. Bet putns pats arī liekas diezgan ruds, tāpēc ķeru pēc putnu noteicēja. Grāmatām pieķeras Gaidis, kamēr es veicu mērījumus un saucu citu informāciju, ko vien iespējams izvilkt. Pēc tam jau top skaidrs, ka tā ir Latvijā jau kādu laiku gaidītā rietumu lakstīgala.

Tā  nu sanāca, ka Latvijai pirmā rietumu lakstīgala tīklā noķerta pirmdien, dažas minūtes pirms plkst. 13, kas iepriekš tika plānots kā startēšanas laiks uz Rīgu, kad tīkli jau būtu vairāk nekā stundu kā novākti.

Audi ātrumkārba pat nenojauš, ko paveikusi.

Rietumu lakstīgala Rietumu lakstīgala Rietumu lakstīgala Rietumu lakstīgala Rietumu lakstīgala Rietumu lakstīgala

Advertisements

1 Response to “Rietumu lakstīgala – 357. putnu suga Latvijā”  1. 1 Rietumu lakstīgala – pēc nedēļas | Atsauces paziņojums par 08/05/2013 plkst. 1:44 pēcpusdienā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
Laiks

aprīlis 2013
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Mai »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Tēma

Nesen aiztikti

Skatīts

  • 15  330 reizes

tw

Advertisements

%d bloggers like this: